Allegro tapety 	allegro tynk

Allegro tapety 

allegro tynk

Allegro tapety 

allegro tynk

Allegro tapety 

allegro tynk

Allegro tapety 

allegro tynk

Allegro tapety 

allegro tynk

Wady

Jest to jeden z niewielu materiałów, w którym trudno jest się doszukać wad. Jedyną wadą tego materiału jest wysoka cena.

Cena tynku japońskiego

Na pokrycie średniej wielkości pomieszczenia musimy przeznaczyć od 400 do nawet 700 zł (cena razem z bazą, bez robocizny) w zależności od marki produktu. Koszt można nieznacznie obniżyć, stosując metodę natryskową, wówczas zużyjemy mniej mieszanki. Cena produktu jest wysoka, jednak płacimy nie tylko za wrażenia estetyczne. Tynk japoński ma szereg właściwości, których nie posiadają farby i tradycyjne tapety. Płacimy za jakość, nietypowy design, antystatyczność, ekologiczność, łatwość w utrzymaniu i możliwość położenia na surowych ścianach zatem za wszechstronność produktu.

Nakładanie tynku japońskiego

Fachowcy podkreślają, że tapety natryskowe najlepiej jest nakładać w pomieszczeniu, którego temperatura nie przekracza 5 oC, chłodne powietrze podczas nakładania tynku, wydłuży okres jego użytkowania.

Przygotowanie ścian

Pierwszym i jednym z najważniejszych etapów pracy z tapetą natryskową jest przygotowanie ścian. O ile wszelkie nierówności i pęknięcia na tapetowanej powierzchni nie stanowią problemu, to już nawet niewielkie osady kurzu i tłuszczu na ścianie tak. Należy dokładnie usunąć zanieczyszczenia, myjąc ściany jak przed malowaniem. Pominięcie tej czynności może sprawić, że tynk będzie odchodził od ścian. Kolejny etap to dokładne osuszenie ścian. Na suchą powierzchnię nakładamy bazę i dopiero jak ściana ponownie wyschnie, tynkujemy.

Przygotowanie produktu

Zanim przystąpimy do pracy z tynkiem japońskim, należy wymieszać gotowy produkt z wodą i pigmentem barwiącym na wybrany kolor. Na rynku dostępne są gotowe zestawy do samodzielnego przygotowania masy. Produkt zawiera proszek z klejem, który należy zmieszać z wodą, a następnie dodać pigment w wybranym kolorze, w niektórych opakowaniach znajduje się też baza. Bez względu na markę tynku japońskiego, który wybierzemy, nałożenie bazy gwarantuje równomierną przyczepność na całej powierzchni, a sam tynk będzie jaśniejszy, a więc zużyjemy mniej pigmentu. Wymieszane składniki odstawiamy na 60 minut, jest to czas, w którym nasiąka proszek tynkarski. Dla osiągnięcia optymalnego efektu należy nałożyć 2-3 warstwy tynku, przy czym każda warstwa schnie od 24 do 48 godzin. Warto zauważyć, że długotrwały proces zastygania produktu daje możliwość nanoszenia poprawek bez pośpiechu.

Przygotowanie tynkowanego pomieszczenia

Przygotowanie warsztatu pracy nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów ani narzędzi. Dzięki gęstej konsystencji tynk bawełniany nie chlapie i nie trzeba wynosić mebli z tapetowanego pomieszczenia, najczęściej wystarczy wszystko przykryć folia malarską. Używając tego tynku, nie trzeba obawiać się pylenia czy intensywnych zapachów, dlatego też sprzęty pozostające w remontowanym pomieszczeniu nie są w żaden sposób zagrożone.

Przygotowanie narzędzi

Jedyne narzędzia niezbędna do położenia tynku japońskiego to opcjonalnie packa, wałek lub pistolet do malowania natryskowego, który skróci proces nakładania i zmniejszy zużycie tynku. Gołym okiem trudno jest rozpoznać metodę, jaką aplikowaliśmy tynk.

 

 

 

+48 660 973 327
Allegro tapety 	allegro tynk
Allegro tapety 	allegro tynk
tynk japoński
2022 Wszelkie prawa zastrzeżone

        tynjap@tynjap.pl

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Allegro tapety 	allegro tynk

Allegro tapety  allegro tynk

Allegro tapety  allegro tynk